Разлика помеѓу преработките на „22 јануари (починале)“

дополнување
с
(дополнување)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[19971994]] 
|[[Тели Савалас]] — американски актер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1997]] 
|[[Ордан Петлески]] — македонски академски [[сликар]].
|}