Разлика помеѓу преработките на „Саси“

Додадени 60 бајти ,  пред 5 години
с
додадена Категорија:Германски племиња користејќи го HotCat
(Создадена страница со: File:Central Europe, 919-1125.jpg|thumb|Татковината на Сасите, по која денешните германски држави [[С...)
 
с (додадена Категорија:Германски племиња користејќи го HotCat)
==Види исто така==
[[Германски племиња|Листа на германски племиња]]
 
[[Категорија:Германски племиња]]