Разлика помеѓу преработките на „7 јануари (починале)“

дополнување
(дополнување, викификација)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1943]] 
|[[Никола Тесла]] — српско-американски истражувач и пронаоѓач на полето на [[електрика]]та и [[радиотехника]]та.
|-
|valign="top" align="right"|[[1957]] 
|[[Јоже Плечник]] — словенечки [[архитект]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]]