Разлика помеѓу преработките на „Јакупица“

Додадени 14 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* [http://www.makpetrol.com.mk/planinari/Maps/JakupicaMap.jpg Подробна топографска карта на Јакупица] во размер 1:50 000
{{Мокра}}
 
[[Категорија:Планински венци во Македонија]]
[[Категорија:Планини во Македонија]]