Разлика помеѓу преработките на „Орбитален квантен број“

с
отстранета Категорија:Rotational symmetry; додадена Категорија:Вртежна симетрија користејќи го HotCat
с (отстранета Категорија:Quantum numbers; додадена Категорија:Квантни броеви користејќи го HotCat)
с (отстранета Категорија:Rotational symmetry; додадена Категорија:Вртежна симетрија користејќи го HotCat)
* [http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/quantum/hydazi.html#c1 The azimuthal equation explained]
 
[[Category:RotationalВртежна symmetryсиметрија]]
[[Category:Квантни броеви]]
[[Категорија:Атомска физика]]