Разлика помеѓу преработките на „27 јануари (родени)“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
|valign="top" align="right"|[[1932]] 
|[[Рима Казакова]] — советска и руска поетеса.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Ник Мејсон]] — англиски [[Рок музика|рок-музичар]], член на групата „[[Пинк флојд]]“ (''Pink Floyd'').
|-