17 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 270 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1727]] 
|[[Катерина I (Русија)|Катерина I]] — царица на [[Русија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1395]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1985]] 
|[[Нешо Марковски]] — македонски [[новинар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Гунар Мирдал]] — шведски економист, добитник на [[Нобелова награда за економија|Нобеловата награда]] во [[1974]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[2002]]