Состојба на материјата: Разлика помеѓу преработките

с
додадена Категорија:Агрегатни состојби користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 46.217.106.35 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Виолетова|Виолето...)
с (додадена Категорија:Агрегатни состојби користејќи го HotCat)
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Физика]]
[[Категорија:Агрегатни состојби| ]]