Разлика помеѓу преработките на „Архитект“

Додадени 37 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
 
Термините „архитект“ и „архитектура“ исто така се користат и во дисциплините [[пејсажна архитектура]], бродоградителска архитектура, а често и во информациските технологии.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
33

уредувања