Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 10 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за село во Македонија|
| слика мапа=Assembly of Municipality Murtino.JPG
| опис=Поранешната [[Општина Муртино|општинска зграда]]
| име=Муртино
| општина=[[Општина Струмица]]
 
== Историja ==
 
[[Податотека:Assembly of Municipality Murtino.JPG|thumb|десно|250px|Поранешната општинска зграда]]
[[Податотека:Village pump - Murtino.JPG|thumb|десно|250px|Селска чешма]]
[[Податотека:Primary school Marshal Tito - Murtino (2).JPG|thumb|десно|250px|[[ОУ „Маршал Тито“ - Муртино]]]]