Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|[[Антонио да Сангало Помладиот]] — важен италијански [[архитект]] од времето на [[Ренесансаренесанса]]та.
|-
|valign="top" align="right"|[[1577]]