Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 2 бајти ,  пред 5 години
→‎Демографија: Нереални податоци
(→‎Демографија: Нереални податоци)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
== Демографија ==
Според послениот Попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 1764117 жители и 46046 домакинства. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>:
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
Анонимен корисник