Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 133 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Златен велосипед]] (2007, 2008, 2009, 2014)
| updated = 149 мартаприл 2016
}}
 
: 3. [[Флеш Валон 2010|Флеш Валон]]
{{Hidden begin
|title = Поништени резултатирез. од јули 2010 до февруари 2012.<ref name="cascontador"/>
|titlestyle = background:lightgrey;
}}
;2016
: 2. Краен пласман [[Париз-Ница 2016|Париз-Ница]]
: 2. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2016|Волта а Каталуња]]
: 3. Краен пласман [[Волта ао Алгарве]]
::1. Етапа 5
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2014|2]]
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2015|4]]
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2016|2]]
| style="text-align:center;" |
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Трка околу Баскија]]'''