Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 148 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Assembly of Municipality Murtino.JPG|thumb|десно|250px|Поранешната општинска зграда]]
[[Податотека:Village pump - Murtino.JPG|thumb|десно|250px|Селска чешма]]
[[Податотека:Primary school Marshal Tito - Murtino (2).JPG|thumb|десно|250px|[[ОУ „Маршал Тито“ - Муртино]]]]
[[Податотека:St. George's Church (Murtino) (1).JPG|thumb|десно|250px| [[Црква „Св. Ѓорѓи“ - Муртино|Црква „Св. Ѓорѓи“]]]]
[[Податотека:Evangelical Methodist Church - Murtino.JPG|thumb|десно|200px| [[Евангелско-методистичка црква (Муртино)|Евангелско-методистичка црква]] ]]