Преспа: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
{{Историски главни градови на Македонија}}
 
[[Категорија:РегиониОбласти во Македонија]]
[[Категорија:Региони во Грција]]
[[Категорија:Историско-географски области во Македонија]]