Разлика помеѓу преработките на „Устав на ВМОРО“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(→‎Карактеристики: Уставот на ВМОРО)
с
 
 
== Карактеристики ==
[[Податотека:Ustav20VMORO.jpg|250px230px|мини|лево|Уставот на ВМОРО]]
Со овој устав организацијата формално - правно е именувана во Внатрешна македоно - одринска револуционерна организација. Уставот се состои од 18 члена поделени во 5 глави.
 
3.588

уредувања