Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мирчев“

Додадени 87 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| nationality = [[Македонци|Македонец]]
| fields = [[Општествени науки]], [[социологија]], [[политикологија]]
| workplaces = [[Филозофски факултет - Скопје]] - Институт за социологија и Институт за социолошки и политичко-правни истражувања при УКИМ
| alma_mater = Правен факултет во [[Белград]], ИнститутФакултет за социолошкиопштествени инауки политичко-правниво истражувања при УКИМ[[Љубљана]]
| thesis_title = „Критика на граѓанските теории на партиципацијата”
| thesis_url =