Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мирчев“

Додадени 47 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Историчар
| name = Димитар Мирчев
| image = Prof.D.Mircev.jpg
| image_size =
| alt =
| thesis_url =
| thesis_year = 1977
| known_for = „Балканскиот мегаетникум. Националните доктрини на македонските соседи“
| known_for = Историја на [[Македонска револуционерна организација|МРО]]
| influences =
| influenced =