27 јули (родени): Разлика помеѓу преработките

Одземен 31 бајт ,  пред 6 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(ситна поправка)
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1452]] 
|[[Лудовико Сфорца]] — милански [[војвода]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1832]] 
|[[Ѓура Јакшиќ]] — најголемиотсрпски лиричар во српскиот [[романтизам]]поет и еден од најталентираните српски [[сликар]]и на XIX век.
|-
|valign="top" align="right"|[[1835]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1874]] 
|[[Иван Ачков]] — македонски [[револуционер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1904]] 
|[[Оскар Ланге]] — полски економист.
|-
|valign="top" align="right"|[[1907]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Марио дел Монако]] — италијански драмски [[тенор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]]