Староруски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 77 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
 
[[Категорија:ИзумрениМртви јазици во Азија]]
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]
[[Категорија:Индоевропски јазици]]
[[Категорија:Словенски јазици]]