Разлика помеѓу преработките на „Тракиски јазик“

Додадени 138 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Изумрени јазици]]
[[Категорија:Индоевропски јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици на Балканот]]
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]
 
[[an:Idioma trazio]]