Разлика помеѓу преработките на „Илинден“

Додадени 63 бајти ,  пред 5 години
Категорија:Словенски календари
с (Отстрането уредувањето на Vojvoda dime (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
(Категорија:Словенски календари)
[[Категорија:Руски народни празници]]
[[Категорија:Македонски народни обичаи]]
[[Категорија:Словенски календари]]
189

уредувања