Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 59 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: simple:Gothic language)
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
[[Категорија:ИсчезнатиМртви јазици во Европа]]
[[Категорија:Индоевропски јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици]]
 
[[af:Goties]]