Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Перен“

Додадени 160 бајти ,  пред 4 години
{{Нобелова награда за физика}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{Authority control}}
 
{{DEFAULTSORT:PerrinПерен, JeanЖан BaptisteБатист}}
[[Категорија:Апсолвенти на Високата нормална школа]]
[[Category:École Normale Supérieure alumni]]
[[Категорија:Странски членови на Кралското друштво]]
[[Category:Burials at the Panthéon, Paris]]
[[Категорија:Француски атеисти]]
[[Category:Foreign Members of the Royal Society]]
[[Категорија:Француски физичари]]
[[Category:French atheists]]
[[Категорија:Физичари од 20 век]]
[[Category:French physicists]]
[[Category:20th-century physicists]]
[[Category:French socialists]]
[[Category:Commandeurs of the Légion d'honneur]]