Разлика помеѓу преработките на „Коста Пеев“

Додадени 60 бајти ,  пред 5 години
с
поправки
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12283804)
с (поправки)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Коста Пеев''' ({{роден во|Струмица}}, {{роден на|26|јуни|1936}}) е македонски [[славист]] и [[македонист]], [[дијалектолог]] и специјалист за [[Дијалекти на македонскиот јазик|дијалектите на македонскиот јазик]] од [[Егејска Македонија]].
 
== Биографија ==
15

уредувања