Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: an:Idioma protoeslabo)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Лингвистика]]
[[Категорија:Словенски јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]
 
[[an:Idioma protoeslabo]]
[[bg:Праславянски език]]