Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Одземени 2 бајти ,  пред 5 години
с
с
 
:* Општински оддел Калиница
::* село [[Калиница]] (или ЈачкьойЈачкој, Καλή, Кали) (1.684 жители)
:* Општински оддел Дреново (136 жители)
::* село [[Дреново (Воденско)|Дреново]] (Κρανέα, Кранеја) (130 жители)