31 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1594]] 
|[[Јакопо Робусти Тинторето]] — [[италија]]нски [[маниризам|маниристички]] [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1809]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]] 
|[[Владимир Татлин]] — руски и советски сликар и [[Архитектура|архитект]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1962]]