Љубка Рондова: Разлика помеѓу преработките

Додадени 306 бајти ,  пред 6 години
починала денес
(починала денес)
роден-дата= {{роден на|24|август|1936}} |
роден-место=[[Шестево]] ([[Егејска Македонија]]), [[Грција]] |
починал-дата= {{починала на|15|март|2015}}<ref>[http://www.bgnes.com/laifstail/kultura/4415737/ Почина народната певица Любка Рондова, bgnes.com, 15 март 2015]</ref>|
починал-дата= |
починал-место= [[Софија]], [[Бугарија]] |
}}
'''Љубка Рондова''' ({{lang-bg|Любка Рондова}}) е пејачка на народни песни од [[Бугарија]].
[[Категорија:Егејци]]
[[Категорија:Бугарски уметници од Македонија]]
[[Категорија:Починати во 2014 година]]
146

уредувања