Кариби: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 6 години
с
→‎Островски групи: ситна поправка
[проверена преработка][непроверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Островски групи: ситна поправка)
 
==Островски групи==
'''[[Бахамски Архипелаг]]''' (Лукајански Архипелаг)<ref>Архипелагот се наоѓа во Атлантскиот Океан, не во Карипското Море. АрхипелагптАрхипелагoт е дел од Западните Инди.</ref>
*{{flag|Bahamas}}
*{{flag|Turks and Caicos Islands}} (Обединето Кралство)
10

уредувања