Разлика помеѓу преработките на „Сатоши Омура“

Одземени 173 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на Shonika2015 (разговор), вратено на последната верзија на 140.122.80.203
с (Отстрането уредувањето на Shonika2015 (разговор), вратено на последната верзија на 140.122.80.203)
{{Наводи|30em}}
 
== Links ==
* [http://www.satoshi-omura.info/biography/index.html Professor Satoshi Omura | Biography]
* [http://www.nirasakiomura-artmuseum.com/ Nirasaki Omura Art Museum]
 
{{Нобеловци 2015}}