8 јули (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 115 бајти ,  пред 6 години
дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1822]] 
|[[Перси Биш Шели]] — [[Англија|англиски]] [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1932]] 
|[[Александар Грин]] — руски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]]