Разлика помеѓу преработките на „А. ден Долард“

Одземени 63 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''А. ден Долард''' ({{lang-nl|A. den Doolaard}}; [[Зволе]], [[7 февруари]] [[1901]] – [[Хундерло]], [[26 јуни]] [[1994]]) ([[Холандски јазик|хол.]] ''A. den Doolaard'') е псевдоним за [[Холандија|холандски]]от писател '''Корнелис Јоханес Георг (Боб) Спулстра Помладиот''' (''Cornelis Johannes George (Bob) Spoelstra jr.''). Автор е на бројни книги од различен вид книжевност: романи, патеписи, раскази, поезија.
 
== Биографија ==