Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 33 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| subdivision_type = Claimed by
| subdivision_name = [[Република Кипар]] (меѓународно&nbsp;призната)<br>[[Северен Кипар]] (the&nbsp;[[Северна Никозија|северниот&nbsp;дел]],&nbsp;призната само од [[Турција]])
| subdivision_type2 = AdministeredУправуван&nbsp;byод
| subdivision_name2 = &nbsp;
| subdivision_type3 = &nbsp;•&nbsp;SouthЈугот<br>&nbsp;•&nbsp;NorthСеверот
| subdivision_name3 = {{flagdeco|Cyprus}} RepublicРепублика of CyprusКипар<br>{{flagdeco|Northern Cyprus}} Северен Кипар
| subdivision_type4 = [[Окрузи во Кипар|Округ]]
| subdivision_name4 = [[Никозија (округ)|Никозија]]