Разлика помеѓу преработките на „Црква на Англија“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
с (Отстрането уредувањето на 31.200.17.17 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
[[Категорија:Црква на Англија| ]]
[[Категорија:Христијански вероисповеди]]
[[Категорија:ПротестантизамПротестантство]]
[[Категорија:Членови на Светскиот црковен совет]]