Разлика помеѓу преработките на „28 април (родени)“

дополнување
(ситна поправка)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 
|[[Ким Гордон]] — американска рок-музичарка, членка на групата „[[Соник јут]]“.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Валтер Ѕенга]] — италијански фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]]