Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

Додадени 160 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| cityofbirth = {{роден во|Косовска Митровица|}}
| countryofbirth = [[СФРЈ]]
| currentclub = {{Fb team HSVWatford}}
| clubnumber = 218
| agent = {{flagicon|Швајцарија}} [[Алесандро Белтрами]]
| position = [[Среден ред (фудбал)|среден ред]]
| years6 = 2011-2012 | caps6 = 48 | goals6 = 0 | clubs6 = {{Fb team Fiorentina}}
| years7 = 2012-2014 | caps7 = 54 | goals7 = 0 | clubs7 = {{Fb team Napoli}}
| years8 = 2014- 2015 | caps8 = 1022 | goals8 = 0 | clubs8 = {{Fb team HSV}}
| years9 = 2015- | caps9 = 12 | goals9 = 0 | clubs9 = {{Fb team Watford}}
| nationalyears1 = 2005- | nationalcaps1 = 5463 | nationalgoals1 = 2 | nationalteam1 = {{flagicon|Швајцарија}} [[Фудбалска репрезентација на Швајцарија|Швајцарија]]
| pcupdate = 3 јули 2012
| ntupdate = 3 јули 2012
}}
 
'''Валон Бехрами''' (роден на [[19 април]] [[1985]] година) е [[Швајцарија|швајцарски]] [[фудбалер]], [[Среден ред (фудбал)|играч од средниот ред]] на [[ХамбургерФК Шпорт ФераинВотфорд | ХамбургерВотфорд]] и на [[Фудбалска репрезентација на Швајцарија|швајцарската репрезентација]].
 
==Клупска кариера==
 
===Хамбургер===
 
===Вотфорд===
 
==Репрезентативна кариера==
[[Категорија:Фудбалери на ФК Наполи]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Хамбургер]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Вотфорд]]
[[Категорија:Фудбалери на Светско првенство 2010]]
[[Категорија:Фудбалери на Светско првенство 2014]]