Разлика помеѓу преработките на „Венера-7“

Одземени 43 бајти ,  пред 5 години
Бришење на "Venera_7.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward пора
(+ photo)
(Бришење на "Venera_7.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward пора)
[[File:Venera 7.jpg|thumb|Венера-7]]
'''Венера-7''' била [[СССР|совјетска]] автоматска научно-истражувачка станица ([[вештачки сателит]]) наменета за истражување на планетата [[Венера]]. Лансирана е на [[17 август]], [[1970]].