Разлика помеѓу преработките на „Тврдина“

Одземени 10 бајти ,  пред 5 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во принцип тврдините се градат на високи и непристапни [[рид]]ови, со цел да се подобри нивната заштита од надворешни влијанија.
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Тврдини во Македонија]]