Кнежевство Србија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|image_flag = Civil Flag of Serbia.svg
|flag = Знаме на Србија
|image_coat = COACoat of Arms of the Principality of Serbia.svgpng
|symbol = Грб на Србија
|image_map = Principality of Serbia in 1878 EN.png
10

уредувања