Разлика помеѓу преработките на „Деветаголник“

Одземени 34 бајти ,  пред 5 години
ситна поправка
(нова страница)
 
(ситна поправка)
[[Податотека: Nonagon.svg ‎|150п|мини|десно|Правилен деветаголник]]
 
'''Деветаголник''' – во [[геометрија]]та [[многуаголник]] со девет темиња и девет страни.