Разлика помеѓу преработките на „Денес над Македонија“

с
Отстрането уредувањето на 77.29.142.69 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
с (Отстрането уредувањето на 77.29.142.69 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
за својте правдини.
 
Не плачи,тажи Македонијо, мајко мила
крени глава гордо високо
Македонија слободна
Старо, младо, машко и женско
слободна ќе живее.
на нозе се кренало.
 
Одново сега знамето се вее