Разлика помеѓу преработките на „Идо“

Додадени 18 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: hi:ईदो
с (Бот: Интервики за избрани статии за it:Lingua ido)
с (Бот Додава: hi:ईदो)
[[Категорија:Вештачки јазици]]
[[Категорија:Есперанто]]
 
{{Link FA|en}}
{{Link FA|it}}
 
[[af:Ido]]
[[da:Ido]]
[[de:Ido]]
[[en:Ido]] {{Link FA|en}}
[[eo:Ido (lingvo)]]
[[es:Ido]]
[[gl:Ido]]
[[he:אידו (שפה)]]
[[hi:ईदो]]
[[hr:Ido]]
[[hu:Ido nyelv]]
[[io:Ido]]
[[is:Ido]]
[[it:Lingua ido]] {{Link FA|it}}
[[ja:イド語]]
[[ka:იდო]]
916

уредувања