Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Згради и градби во Струмица“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
|group1 = Музеи
|list1 = [[Завод за заштита на спомениците на културата и Музеј во Струмица|Струмички музеј]] {{·}} [[Спомен -дом на култура “Благој„Благој Јанков Мучето”Мучето“|Куќа на Благој Мучето]] {{·}} [[Орта џамија]] {{·}} [[Стара турска пошта (Струмица)|Стара пошта]]
 
|group2 = [[Список на цркви и манастири во Струмичката епархија|Цркви]]
2.137

уредувања