Суровина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 379 бајти ,  пред 6 години
сНема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* {{наведена книга|title=Номенклатура на суровини и материјали, 2008|url=http://www.stat.gov.mk/KlasifikaciiNomenklaturi/NomenNaSurovini.pdf|year=2010|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|location=Скопје|isbn=978-9989-197-87-1}}
* {{наведена книга|last=Коевска-Максимовска|first=Снежана|title=Суровини за II година хемиско-технолошка струка|year=2013|publisher=: Министерство за образование и наука на РМ|isbn=9786082261027|url=http://www.e-ucebnici.mon.gov.mk/pdf/010_Surovini_II_MAK_PRINT.pdf}}
 
 
{{Економија-никулец}}