Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
Отстрането уредувањето на 46.217.94.134 (разговор), вратено на последната верзија на Buli
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 46.217.94.134 (разговор), вратено на последната верзија на Buli)
}}
[[File:Vraneštica Municipality.svg|thumb|right|290px|Карта на општина Вранештица со селските атари.]]
'''Крушица''' е село во [[Општина Кичево]], во околината на градот [[Кичево]]. Според пописот од 2002 година, во селото живееле 5 жители.во 1900 според васил к`нчов живееле и муслимани
 
== Географија и местоположба ==