Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Додаден 11 бајт ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| име=Калниште
| општина=[[Општина Пробиштип]]
| популација=2102
| поштенски број=2210
| надморска височина=600
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=59 | lat_sec=54
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=11 | lon_sec=25