Бршленова лига: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во склоп на оваа лига спортските тимови на универзитетите-членови се натпреваруваат во повеќе од 40 спортови и дисциплини, поединечно или во тимови, машка и женска конкуренција.
 
== Наводи ==
==Библиографија==
{{Reflistнаводи}}
 
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија: Високообразовни институции во САД]]
[[Категорија:Бршленова Училиштенлига| спорт]]