Кралство Србија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|native_name = Краљевина Србија<br> ''Kraljevina Srbija''
|conventional_long_name = Кралство Србија
|common_name = SerbiaСрбија
|continent = Europe
|region = Balkans