Кралство Србија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|image_flag = State Flag of Serbia (1882-1918).svg
|image_coat = Royal Coat of arms of Serbia (1882–1918).svg
|image_map = Serbia1913Kingdom of Serbia (1914).pngsvg
|image_map_caption = Кралството Србија во 19131914
|national_anthem = ''[[Bože Pravde]]''
|official_languages = [[Српски јазик|Српски]]